A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ПОЛТАВЩИНА ПЕРШОЮ В УКРАЇНІ ПЕРЕХОДИТЬ НА ЕЛЕКТРОННІ ЛІКАРНЯНІ, – ОЛЕГ СИНЄГУБОВ

Дата: 01.09.2021 17:18
Кількість переглядів: 207

Полтавщина першою в Україні переходить на електронні лікарняні, – Олег Синєгубов

 

Медичні заклади Полтавщини перейшли на електронні лікарняні. Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

«Полтавщина першою в Україні переходить на електронні лікарняні. Тепер замість безкінечних черг та бюрократії – один візит до лікаря та декілька кліків. Ось так працює Paperless! Автоматично, прозоро та зручно для всіх: пацієнтів, роботодавців, медиків і працівників соцзахисту», – розповів Олег Синєгубов..

За його словами, запровадження цього проєкту, яке ініціювали Мінцифра, МОЗ та НСЗУ, суттєво економить бюджетні кошти, зменшує корупційні ризики під час видачі необґрунтованих листків тимчасової непрацездатності та спрощує страхові виплати.

«Система налаштована таким чином, що до Пенсійного фонду потрапляє лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав. Ні ПФУ, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен документ можна буде перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду», – наголосив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.

Отримати е-лікарняний можна так: людина приходить на огляд до медика, а він зі свого боку створює електронний висновок про тимчасову непрацездатність. Звідти документ миттєво потрапляє до відповідного реєстру Пенсійного фонду, де безпосередньо і формується лікарняний, за яким пацієнту надійдуть виплати. Підтвердження про це людина отримує повідомленням на телефон.

«Нині 98 зі 100 комунальних медичних закладів Полтавщини запровадили е-лікарняні. Ще два – обласний центр терапії залежностей та обласний заклад з надання психіатричної допомоги – продовжать формувати паперові листки непрацездатності, поки триває перехідний період», – додав очільник області.

Переглянути перелік всіх медичних закладів Полтавщини, що перейшли на електронний лікарняний, можна через аналітичний дашборд НСЗУ: https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/mvtn-stats.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора