A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

НА ПОЛТАВЩИНІ УЧНІ 1-11 КЛАСІВ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ПІДРУЧНИКАМИ НА 100%

Дата: 16.08.2021 13:42
Кількість переглядів: 336

На Полтавщині учні 1-11 класів забезпечені підручниками на 100%

 

Підготовку закладів освіти до нового 2021/22 навчального року обговорили на нараді в голови Полтавської облдержадміністрації 16 серпня.

1 вересня освітній процес розпочнеться у 525 закладах загальної середньої освіти різних типів та форм власності. На Полтавщині створено 83 опорні школи з 68 філіями. Також очікується створення ще 3 опорних шкіл, повідомила директор Департаменту освіти і науки ОДА Віта Ковальська.

«Прогнозована кількість учнів у 2021/22 навчальному році – близько 137 тисяч. У перших класах розпочнуть заняття 12793 учні, – розповіла Віта Ковальська. – У новому навчальному році учні 1-4 класів навчатимуться за новим Держстандартом початкової освіти. З 1 вересня розпочинається пілотування реформи НУШ на рівні базової загальної середньої освіти у трьох школах області».

Учні 1-11 класів забезпечені навчальною літературою на 2021/22 навчальний рік на 100% .

У межах програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» проводиться розбудова освітньої інфраструктури у 6 школах та 3 закладах дошкільної освіти. У 2021 році планується освоїти 266 мільйонів гривень, зокрема, 187 мільйонів – кошти державного бюджету, 66, 3 млн грн місцевих бюджетів, 12 млн грн – кошти програми Європейського союзу (MO.GE.DI.CO).

«Завершені роботи з реконструкції Лубенського дитсадка «Берізка» та Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9, – повідомила Віта Ковальська. – До кінця року планується завершити роботи з реконструкції у 7 закладах загальної середньої та дошкільної освіти».

Також у межах проєкту «Спроможна школа для кращих результатів» в області передбачено освоєння субвенції в сумі 40 млн. грн. Міністерством освіти і науки України погоджено 5 проєктів для 4 закладів освіти, що реалізовуватимуться на умовах співфінансування. Роботи планується завершити до кінця поточного року.

Створено архітектурну доступність приміщень та забезпечено можливість для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю у 78% закладів загальної середньої освіти.

Із метою підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти, на початку 2021 року за кошти державної субвенції придбано 50 комплектів навчального обладнання для відповідних дисциплін та 5 комплектів STEM-лабораторій для 43 закладів загальної середньої освіти.

У Полтавській області започаткована та вже впроваджується нова система здорового харчування в закладах загальної середньої освіти, ініційована дружиною Президента України Оленою Зеленською. Діє Регіональна програма «Дітям Полтавщини – якісне харчування» на 2021 – 2024 роки. На реалізацію якої передбачено 55,9 млн грн, у тому числі 41 млн грн – з обласного бюджету.

Із метою забезпечення організованого початку нового 2021/22 навчального року в області триває підготовка освітніх закладів з оформленням відповідних актів готовності, проводяться лабораторні дослідження питної води в харчоблоках у школах, вживаються заходи для запобігання потенційному поширенню COVID-19.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора