A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

НА ПОЛТАВЩИНІ ВІДБУВСЯ ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ГЕЛОН-ФЕСТ»

Дата: 15.08.2021 17:00
Кількість переглядів: 194

На Полтавщині відбувся етнофестиваль  «Гелон-фест»

 

14 серпня у Більську провели етнофестиваль «Гелон-фест». Захід відбувся за підтримки Департаменту культури та туризму Полтавської  облдержадміністрації. Участь у заході взяли заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко, голова Котелевської територіальної громади Тетяна Корост, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, голова Полтавської РДА Дмитро Романов.

«Коли я знайомилася з діяльністю Історико-культурного заповідника «Більськ», коли вперше піднялася на Західне укріплення, від  побаченого в мене перехопило дух – від тої величі, просторів, атмосфери, подихів вітру. Яку неймовірну історію зберігає ця земля, її локації! Етнофестиваль «Гелон-фест» вкотре нагадує про унікальність і неповторність цього місця не лише в масштабах області, а у й усього світу. Дякую всім, хто долучився до проведення сьогоднішнього свята», – зауважила у вітальному слові  Катерина Рижеченко.

За словами директора Історико-культурного заповідника «Більськ» Ігоря Короста, місце проведення та назва фестивалю – не випадкові. Більське городище науковці ототожнюють зі скіфським містом Гелон. Існувало воно впродовж 500 років VIII–IV століття до нашої ери. Вже багато років археологи досліджують Більське городище та місце поховання скіфів.

Центральною лінією цьогорічного етнофестивалю стала реконструкція історії скіфської доби, відтворення елементів побуту й військового мистецтва. На заході презентували локації – будиночок Геродота та Діоніса, легенди дуба Сковороди, містечко ковалів і гончарів, археологічні розкопи, стрільбу з лука.

«Котелевська громада вітає всіх на своїй славній, історичній землі. Саме тут багато-багато років тому поживали такі ж працьовиті нащадки. Сьогодні наша громада не має права бути іншою й робить усе, щоб тут розвивалися і культура,  і туризм, і сільське господарство, і промисловість», – зауважила Тетяна Корост.

«Ще декілька років тому на цьому місці взагалі не було нічого. Сьогодні тут тисячі людей, які завітали в Більськ, щоб стати учасниками цього етнофестивалю. Ми повинні знати свою історію, пам’ятати й шанувати її», – сказав Олександр Лемешко.

На етнофестивалі сотні умільців передавали автентику народних ремесел відвідувачам. Всі бажаючі могли взяти участь у майстер-класах. Кращі аграрні господарства громади демонстрували свої здобутки. Гостям заходу презентували кінне- та фаєр-шоу на скіфську тематику, екскурсії Більським городищем, археологічні розкопки, виставку артефактів.

На етнофестивалі «Гелон-фест» виступили місцеві колективи, тріо «Вишиванка», «Стрибожі внуці», гурти MOTANKA,  B&B Project, ЯРРА. Відвідувачів чекало захопливе фаєр- та кінне шоу.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора