A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ІЗ 15 СЕРПНЯ НА ПОЛТАВЩИНІ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ РАКІВ

Дата: 03.08.2021 10:15
Кількість переглядів: 172

Із 15 серпня на Полтавщині розпочинається заборона на вилов раків

 

Із 15 серпня по 30 вересня 2021 року встановлено термін заборони на вилов раків у період другої линьки. Основна мета – захистити членистоногих у той час, коли вони найбільш вразливі.

Відповідно до біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААН України, основним зовнішнім чинником, який визначає терміни проходження всіх етапів життєвого циклу річкових раків, є температура води.

У зв’язку з цим є доцільним встановити терміни заборони на лов річкових раків у водних об’єктах, підконтрольних управлінню Держрибагентства у Полтавській області в період проходження другої линьки саме з 15 серпня по 30 вересня. Із відповідним наказом управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області № 197 від 29.07.2021 року можна ознайомитися за посиланням: http://pl.darg.gov.ua/files/11/30-07-01n.pdf

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування і зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Також у Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 см.

Малорухливість і природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі.

Тому звертаємося до громадян з проханням бути відповідальними та не нехтувати цією забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України.

Якщо ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» за номерами (067) 329-29-22 або (067) 329-39-66.

Довідково. Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені.

Управління Державного агентства рибного

господарства у Полтавській області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора