A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

РІДНЯ VS ЗАПОВІТ: ХТО МОЖЕ ПРЕТЕНДУВАТИ НА СПАДЩИНУ БЕЗ ВКЛЮЧЕННЯ У ТЕСТАМЕНТ

Дата: 30.07.2021 11:48
Кількість переглядів: 280

Рідня vs заповіт: хто може претендувати на спадщину без включення у тестамент

 

Відсутність у заповіті серед переліку спадкоємців близької людини – не така й дивна справа. Заповідач у силу різних життєвих обставин та на власний розсуд збільшує або зменшує коло осіб, які можуть на щось розраховувати.

Проте завдяки цивільному законодавству деякі члени родини все ж таки можуть розраховувати на обов'язкову частку у спадщині, навіть якщо до останньої волі спадкодавця їх не було включено.

Як розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми), малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом. Розмір обов'язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

Варто звернути увагу, що до обов'язкової частки у спадщині зараховується вартість речей звичайної домашньої обстановки та вжитку, вартість заповідального відказу, встановленого на користь особи, яка має право на обов'язкову частку. Разом з тим, будь-які обмеження та обтяження, встановлені у заповіті для спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині, дійсні лише щодо тієї частини спадщини, яка перевищує його обов'язкову частку.

Нагадуємо, що у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального поділу України, були створені нові нотаріальні округи. Ознайомитися з переліком можна за посиланням - https://www.sumyjust.gov.ua/terytorial-ni-pidrozdily/notariusy/.

За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора