ТЕЛЕМЕДИЦИНА В ДІЇ: ЯК ПРАЦЮЄ ПРОЄКТ НА ПОЛТАВЩИНІ

Дата: 29.07.2021 12:23

Телемедицина в дії: як працює проєкт на Полтавщині

Минуло два місяці відтоді, як голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов презентував запуск телемедицини в усіх сільських амбулаторіях Полтавщини.

«Телемедицина на Полтавщині, яку ми реаліємо під керівництвом очільника області Олега Синєгубова, демонструє свою ефективність. За два місяці її роботи понад 270 громадян на консультацію дерматолога чи терапевта витратили кілька годин замість кількох днів. Більш затребуваними є консультації терапевта, їх надали понад 220. Дерматологом – більше 50. Найпопулярнішою телемедицина є у Решетилівській, Гадяцькій, та Козельщинській громадах області», – розповів заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.

За допомогою комплексу телемедицини можна виміряти сатурацію крові, артеріальний тиск, температуру, пульс, перевірити роботу легень та онлайн передати всю інформацію фаховим лікарям для консультації: терапевту, пульмонологу чи дерматологу з обласних лікарень.

СDTO області наголосив, що Стратегією розвитку Полтавщини на 2021-2027 роки, яку презентували на початку року, передбачено створення обласного центру телемедицини, де працюватимуть на постійній основі, а не в порядку чергування кваліфіковані працівники. Такий центр координуватиме роботу телемедичної мережі області й надаватиме безпосередні консультації.

«Надалі плануємо розширити перелік галузевих фахівців, які будуть надавати консультації, використовуючи цю систему. Наша мета – понад 20 спеціальностей», – додав Ігор Панченко.