ЯК ПОПЕРЕДИТИ ІНФІКУВАННЯ ГЕПАТИТОМ В І С?

Дата: 27.07.2021 15:19

Як  попередити інфікування гепатитом В і С?

Загальновідомо, що захворювання печінки запального характеру спричиняє вірус гепатиту.

Серед п’яти типів  вищевказаного вірусу саме  В і С призводять до цирозу та раку печінки.

Попередити інфікування гепатитом В можна за допомогою вакцинації, яка формує імунітет людини проти ураження вірусом на 20-30 років.

Також, дотримуючись певних правил поведінки ви зведете до мінімуму можливість інфікуватись  вірусом гепатиту В:

• уникайте контактів з кров’ю та рідинами організму інших людей;

• уникайте непотрібних ін’єкцій: вибирайте пероральні ліки замість ін'єкцій там, де це можливо;

• уникайте випадкових статевих контактів, завжди використовуйте презерватив;

• ніколи не діліться персональними бритвами чи зубними щітками, манікюрними ножицями та іншими засобами індивідуального користування;

• використовуйте тільки стерилізовані інструменти для тату і пірсингу;

• вагітним жінкам, в яких діагностовано гепатит В, потрібно порадитися зі своїм лікарем про те, як запобігти передачі гепатиту до вашої дитини.

Вакцини ж проти гепатиту C не існує, тому профілактика інфекції гепатиту С залежить від безпечних медичних  та інших маніпуляцій, що пов’язані з контактом з кров’ю.

Щоб звести до мінімуму можливість інфікуватись вірусом гепатиту С дотримуйтесь наступних рекомендації:

• якомога частіше мийте та дезінфікуйте руки;

• впевніться у безпечності здійснення медичних ін'єкцій, косметологічних процедур, нанесенні тату;

• уникайте випадкових статевих контактів, завжди використовуйте презерватив.

На сьогодні  кожна людина має змогу безкоштовно  пройти тест на гепатити звернувшись за допомогою до свого сімейного лікаря, чи абсолютно анонімно пройти тестування в кабінеті «Довіри».

Виявивши захворювання ви маєте право на отримання безкоштовного лікування, адже державою в достатній кількості  закуплено ліки. Сучасні противірусні препарати здатні протягом 3-6 місяців забезпечити повне одужання.