A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

У ГРОМАДАХ ПОЛТАВЩИНИ МАЮТЬ ПРОВЕСТИ ПАСПОРТИЗАЦІЮ МІСЦЬ ВІДПОЧИНКУ НАСЕЛЕННЯ НА ВОДІ

Дата: 26.07.2021 13:45
Кількість переглядів: 257

У громадах Полтавщини мають провести паспортизацію місць відпочинку населення на воді

 

Із початку року в області сталося 38 нещасних випадків із людьми на воді. Загинула 31 особа, зокрема 3 дитини. Врятовані 12 людей, із них 2 дитини. Про це повідомив на апаратній нараді т.в.о. директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Віктор Стеблянко.

«Найбільше серед утоплених чоловіків. Цього року це понад 70 відсотків від загальної кількості. Основна причина загибелі – нехтування правилами безпечного перебування на водних об’єктах. Зафіксовано більше від половини нещасних випадків через необережне поводження на воді під час купання. Причини їх виникнення: 70 % – вживання алкогольних напоїв, 10% – за станом здоров’я, 10% – діти, 10% – інші», – поінформував Віктор Стеблянко.

Зазначив, що порівняно з минулим роком, кількість нещасних випадків із людьми на воді й загиблих на водних об’єктах дещо зменшилася. Заходи, які вживають облдержадміністрація й органи місцевого самоврядування, дають позитивний результат, і статистику цілком реально зменшити.

Із 246 пляжів на Полтавщині паспортизовані 106. Інші 140 – стихійні місця для купання.

«З усіх загиблих цього року на воді жодна людина не загинула на паспортизованому пляжі, – наголосив Віктор Стеблянко. – Підготовлені 129 плавців-рятувальників. Зокрема 82 – для дитячих таборів і 47 – для пляжів загального користування».

Заступник голови облдержадміністрації Євген Греков зазначив, що проведення паспортизації пляжів – відповідальність органів місцевого самоврядування.

«Потрібно вжити лише кілька визначених дій, щоб паспортизувати місце відпочинку населення на воді й зменшити ризики виникнення нещасних випадків біля водойм чи на водоймах. За зафіксованими випадками загибелі людей звернемося до правоохоронних органів, щоб вони надали оцінку, чи були вжиті всі належні заходи для підготовки до відпочинку населення в межах цих територій. Прошу всіх керівників громад звернути увагу на відповідний напрям роботи: паспортизацію місць відпочинку й підготовку рятувальників для забезпечення безпеки відпочивальників біля водойм», – сказав Євген Греков.

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін доручив департаментам охорони здоров’я, освіти і науки та з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами розробити проєкт програми надання первинної медичної допомоги у закладах освіти.

«В амбулаторіях області є начальні тренажери, можемо навчати дітей, показувати, як потрібно надавати первинну медичну допомогу. Діти, які навчаються у шкільних закладах, отримають крім теоретичних знань, іще й практичні, як надавати допомогу. Ці знання і навички можуть врятувати життя», – додав Дмитро Лунін.

З інформаційними матеріалами щодо правил поведінки на воді можна ознайомитися на сайті Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами ОДА.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора