ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ В – НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ, ОДУЖАННЯ ВІД ЯКОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ТА ВЧАСНО РОЗПОЧАТОГО ЛІКУВАННЯ

Дата: 26.07.2021 13:41

Вірусний гепатит В – небезпечне захворювання, одужання від якого залежить від раннього виявлення та вчасно розпочатого лікування

Гепатит В — це хвороба печінки, яку викликає вірус. На жаль, у значної кількості осіб із хронічною інфекцією в майбутньому розвивається цироз або рак печінки. Захворіти на вірусний гепатит може будь-хто. Буквально кожна людина, незалежно від статі, віку чи соціального стану, перебуває в зоні ризику.

Одужання від вірусного гепатиту можливе, і залежить від раннього виявлення та вчасно розпочатого лікування.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я  в світі живе близько 257 мільйонів людей з вірусним гепатитом В.

Станом на 01.01.2021 року в Україні під медичним наглядом перебуває 18 433 особи, уражених вірусним гепатитом, що становить 3,3% від загальної кількості населення країни. За оцінками експертів цифра інфікованих гепатитом В в Україні є насправді набагато вищою, і становить  близько 600 тисяч осіб.

Пройдіть обстеження на вірусний гепатит В, якщо ви:

• отримували косметологічні процедури, при яких відбувається контакт з кров’ю, без належної стерилізації інструментів;

• перебуваєте на гемодіалізі та/або часто отримуєте переливання крові (чи її компонентів);

• народжені матір’ю, у якої діагностовано гепатит В;

• маєте або мали статеві стосунки з особою, у якої діагностовано вірус гепатиту В;

• Маєте або мали чисельні сексуальні контакти чи надаєте сексуальні послуги за винагороду;

• робили собі татуювання або пірсинг;

• працівник сфери охорони здоров’я або іншої сфери, який потенційно контактує з кров’ю;

• проживаєте з особою, у якої діагностовано вірус гепатиту В;

• чоловік, який має секс з чоловіками;

• перебували у країнах з високим рівнем поширеності вірусу гепатиту В;

• живете з ВІЛ або/та вірусом гепатиту С чи маєте хронічні захворювання печінки;

• вживали або вживаєте наркотики ін’єкційно.

В понеділок,  26 липня,  для мешканців міста Полтави на Театральній площі ( вул.  Гоголя, 17) з 12.30 до 14.30  години буде працювати виїзний пункт, де всі бажаючі зможуть оперативно пройти експрес тестування на гепатити. Також, будь-який мешканець області  має можливість звернутись до свого сімейного лікаря, чи, абсолютно анонімно, пройти тестування в кабінеті «Довіри».