A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

СИТУАЦІЯ НА «РІВНЕАЗОТ» КОНТРОЛЬОВАНА, УСІ ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ ПЕРЕБУВАЮТЬ У МЕЖАХ ДОПУСТИМИХ НОРМ

Дата: 21.07.2021 14:20
Кількість переглядів: 202

Ситуація на «Рівнеазот» контрольована, усі показники якості повітря перебувають у межах допустимих норм

 

За повідомленням Державної служби надзвичайних ситуацій, станом на 9:00 21 липня жодної загрози населенню та навколишньому середовищу у зв’язку з аварією на  ПАТ «РівнеАзот» немає. Моніторинг стану повітря в навколишньому середовищі на території підприємства та в навколишніх населених пунктах здійснюється в цілодобовому режимі.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський напередодні повідомив, що заміри на самому підприємстві та на межі санітарно-захісної зони проведені були також 20 липня. При гранично допустимих максимально разових концентраціях 0,2 мг/м3 станом на 20:30 20 липня концентрації досягали 0,0725 мг/м3, що майже втричі менше. Міністр доручив терміново взяти забори проб ґрунтів.

Як зазначив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, уже розпочата екологічна експертиза у зв’язку з аварійною ситуацією на ПрАТ «Рівнеазот». «Уже відібрано проби ґрунту в 5 точках: поблизу підприємства ПрАТ «Рівнеазот», на території населених пунктів Городок, Караєвичі, Обарів, а також у місті Рівне (зі сторони луцького кільця)», - повідомив Андрій Мальований.

За його словами, фахівці ДЕІ зафіксували, що надходження забруднюючих речовин в повітря припинено. Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю ДЕІ Поліського округу було проведено заміри атмосферного повітря – показники в рамках допустимих концентрацій.

Нагадаємо, що 20 липня близько 17:00 поблизу м. Рівне на території заводу ПАТ «РівнеАзот» у цеху виробництва азотної кислоти сталася розгерметизація трубопроводу та разовий викид незначної кількості нітрозних газів на територію заводу.

О 17:26 персоналом об’єкту витік нітрозних газів припинено. Жертв та постраждалих немає. Цех працює в штатному режимі. Відповідно до проведених замірів лабораторією підприємства, хімічнонебезпечних речовин у повітрі не виявлено, загрози населенню та навколишньому середовищу немає.

Концентрація окису азоту в повітрі на території підприємства становила 0,5 – 0,8 мг/м3 при гранично допустимій концентрації – 1,5 мг/м3. Для чергування від ДСНС залучалося 15 осіб та 4 одиниць техніки.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора