A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ЦЬОГОРІЧНІ НАВЧАННЯ «СІ БРИЗ-2021» - НАЙМАСШТАБНІШІ ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ ПРОВЕДЕННЯ

Дата: 01.07.2021 09:22
Кількість переглядів: 260

Цьогорічні навчання «Сі Бриз-2021» - наймасштабніші за всю історію проведення

 

Цього року навчання серії «Сі Бриз» є наймасштабнішими, про що свідчить рекордна кількість держав-учасниць.

Воно триватиме з 28 червня по 10 липня у місті Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський та інших районах нашої країни. У «Сі Бризі» беруть участь біля 30 кораблів, катерів та суден, понад 30 літаків і вертольотів, до 5000 особового складу та 50 одиниць озброєння і військової техніки. Керування застосуванням та забезпечення взаємодії міжнародними, міжвидовими, міжродовими і міжвідомчими угрупованнями покладено на Морське командування ВМС ЗС України, яке було створено з метою розділення функцій генерування (підготовки) та застосування відповідно до стандартів НАТО та плану реформування українського флоту.

Темою цьогорічного багатонаціонального навчання є проведення міжнародної морської операції з безпеки у кризовому регіоні відповідно до стандартів НАТО задля підтримання миру та безпеки. Мета − набуття досвіду дій у міжнародному середовищі під час проведення операцій у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій. Керівництво від української сторони здійснюється заступником командувача ВМС ЗС України капітаном 1 рангу Олексієм Доскато, від США − капітаном 1 рангу Стюартом Бауманом (Stuart Bauman).

Як зазначив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, цього року участь в "Сі Бризі" беруть представники майже всіх континентів світу, це знак того що Україну підтримує весь цивілізований світ. Навчання, яке має велику історію починаючи з 1997 року має потужний меседж - це підтримка стабільності та миру в Чорноморському регіоні.

Головними завданнями буде всебічна підготовка військовослужбовців, штабів та підрозділів ВМС ЗС України до спільних дій з військовими формуваннями Збройних сил держав-членів НАТО, здобуття досвіду з питань оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності та міжвидового співробітництва між ЗС України, іншими збройними формуваннями України та Збройними силами держав-членів та партнерів Північноатлантичного альянсу.

Основний акцент буде зроблено на відпрацюванні таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річні й морські операції з перехоплення і протидії незаконним збройним формуванням. Не менш важливими буде протидія інформаційним операціям та кібербезпека, оборона важливих об’єктів інфраструктури за підтримки авіаційних, сухопутних підрозділів та сил спеціальних операцій. Під час берегової компоненти навчань буде відпрацьовано взаємодію багатонаціональної тактичної групи під час спільної операції «у кризовому регіоні» за участю морських піхотинців і спеціальних підрозділів країн-учасниць.

Довідково. Спільні українсько-американські навчання «Сі Бриз» беруть початок з 1997 року у відповідності до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво у питаннях військових відносин між МО США та МО України», який був підписаний у 1993 році. Українсько-американські навчання серії «Сі Бриз» проводяться щорічно, їх проведення було скасоване (або не заплановане) лише у 2003, 2006 та у 2009 роках. Цьогорічні навчання є 21-ми. До навчання запрошуються як держави-члени НАТО, так і інші держави-партнери.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора