В ОБЛАСНОМУ ЦЕНТРІ ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ 25-Ї РІЧНИЦІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Дата: 29.06.2021 11:08

В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці Конституції України

28 червня в м. Полтаві відбулися урочисті заходи з нагоди 25-ї річниці Конституції України за участю голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова, голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко, заступника голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігоря Панченка, представників органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості.

Із цієї нагоди в обласному центрі відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника видатному діячу українського державотворення Івану Мазепі.

«Конституція – це Основний Закон, за яким живе вся країна. Я хочу побажати, щоб права кожної людини, які закріплені в ній, були дотримані, а вимоги, прописані в Конституції, ми виконували щодня. Щоб кожна людина відчувала себе захищеною й проживала в соціальній, правовій і демократичній країні»,  – зауважив голова Полтавської облдержадміністрації  Олег Синєгубов.

У день 25-ї річниці Конституції України за значний особистий внесок у соціально-економічний, культурно-освітній розвиток держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю почесні звання «Заслужений» отримали представники різних галузей – лікарі, майстри народної творчості та сцени, освітяни.

Серед них і лікар-терапевт, завідувач терапевтичного відділення Комунального некомерційного підприємства «Гадяцька міська центральна лікарня» Світлана Нестеренко. «Щиро вдячна за визнання роботи лікаря в наш нелегкий час, в умовах пандемії. Зі свого боку обіцяю й надалі плідно працювати для збереження життя і здоров’я жителів Полтавщини», – зауважила Світлана Нестеренко.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності Україні, вірність військовій присязі орденом «За мужність» III ст. посмертно нагороджено добровольця батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Шахтарськ" Олександра  Горячевського.

«Я приймаю цей орден, як нагороду всім хлопцям, які мали мужність зробити крок і йти назустріч ворогу захищати нашу Батьківщину. Вони полягли, як сказано словами пісні, «за Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ».  За той народ, якому є різниця, як жити, що будувати і як бути далі. Слава Україні!», – зауважила  Тетяна Горячевська, мати Олександра.

Урочисті заходи з нагоди 25-ї річниці Конституції України відбулися також і в районних центрах, територіальних громадах, населених пунктах області.

Імена нагороджених до Дня Конституції України:

звання «Заслужений артист України» присвоєно Аллі Вітрюк  – артистці, провідному майстру сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок;

звання «Заслужений лікар України» – Світлані Нестеренко – лікарю-терапевту, завідувачу терапевтичного відділення Комунального некомерційного підприємства «Гадяцька міська центральна лікарня»;

звання «Заслужений майстер народної творчості України»  –  Ользі Пілюгіній – майстрині килимарства, членові Національної спілки майстрів народного мистецтва України;

звання «Заслужений працівник ветеринарної медицини України» –  Віктору Пальчику – начальнику Полтавського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області;

звання «Заслужений працівник освіти України» – Ользі Комеліній – завідувачу кафедри менеджменту і логістики Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;

звання «Заслужений працівник транспорту України» –  Владиславу Андрушку – майстру виробничого підрозділу «Полтавська дистанція колії» регіональної філії «Південна залізниця»  АТ «Українська залізниця».