A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

НА ПУБЛІЧНІЙ КАДАСТРОВІЙ КАРТІ З’ЯВИВСЯ ШАР «ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД», – ОЛЕКСАНДР КРАСНОЛУЦЬКИЙ

Дата: 10.06.2021 16:49
Кількість переглядів: 395

На публічній кадастровій карті з’явився шар «Природно-заповідний фонд», – Олександр Краснолуцький

 

За сприяння проєкту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», що впроваджується Світовим банком та фінансується Євросоюзом, сьогодні на публічній кадастровій карті з’явився шар «Природно-заповідний фонд». Там міститься інформація про понад 7 тис. територій та об’єктів ПЗФ, що дає змогу забезпечити охорону та розвиток цих земель.

Про це повідомив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія».

Він розповів, що територія природно-заповідного фонду складає 4,1 млн. га, а це 7% територіі? Украі?ни. Міндовкілля поставило ціль збільшити території ПЗФ до 15 %.

«Зараз ми працюємо над відкриттям даних про території природно-заповідного фонду. Наразі інформації про межі та територіі, де проходить той чи інший природний заповідник або заказник, майже немає. Через це відбувається порушення законодавства і землі передаються у власність юридичним чи фізичним особам та тривають судові спори. Ми хочемо відкрити дані, де буде міститися інформація про обмеження у використанні земель, створення об’єктів ПЗФ, біорізноманіття, а також туристичні маршрути тощо. Ця робота ведеться в рамках проєкту, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Кредитну Установу для Відбудови (KfW) «Підтримка природно-заповідних територій в Україні». Така система буде інтегрована з іншими інформаційними базами. І стане основою для розвитку та збереження таких земель в Україні», – повідомив Олександр Краснолуцький.

І головне, за його словами, це збереження територій Смарагдової мережі. Україна є стороною Бернської конвенції. На публічній кадастровій карті ці територіі вже відображено, але законодавчо все ще не врегульовано. Міндовкілля спільно з Комітетом з питань екологічноі? політики та природокористування і громадськістю підготували законопроєкт про територіі? Смарагдовоі? мережі. Це важливии? євроінтеграціи?нии? комплекснии? законопроєкт, якии? представляє собою реформу збереження біорізноманіття відповідно до європеи?ських норм та забезпечить збереження рідкісних видів флори та фауни, а також типів природних оселищ.

Заступник Міністра також повідомив про ряд викликів:

- відсутність актуальних даних про територіі? та об’єкти природно-заповідного фонду;

- недостатнє врегулювання на законодавчому рівні питання збереження міжнародних природоохоронних територіи?;

- відсутність чіткоі? структури управління заповідною справою на державному рівні;

- застаріла система управління установами природно-заповідного фонду: кадрове забезпечення, фінансові механізми, проектнии? менеджмент;

- незавершеність робіт по оформленню земельних ділянок територіи? та об’єктів ПЗФ, які були створені у минулі роки.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора