A A A K K K
для людей з вадами зору
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

ПОЛТАВСЬКУ ОБЛАСТЬ ВІДВІДАВ ПОСОЛ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В УКРАЇНІ, ГОЛОВА ПРЕДСТАВНИЦТВА ЄС В УКРАЇНІ МАТТІ МААСІКАС

Дата: 27.05.2021 15:25
Кількість переглядів: 299

Полтавську область відвідав Посол Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас

 

27 травня голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зустрівся з Послом Європейського Союзу в Україні, головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом. На зустрічі також були присутні голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, перший заступник та заступник голови ПОДА Дмитро Лунін і Катерина Рижеченко.

Олег Синєгубов привітав гостей і розповів про регіон, зупинившись на основних акцентах його розвитку. 

«Полтавщина – культурна, аграрна і промислова. В області немає міста-мільйонника, тому вся вона пропорційно розвинена. Із промисловості тут розвинені машинобудування, вагонобудівництво, нафтопереробна й гірничо-збачувальна галузі. На Полтавщині видобувається 40% українського газу, разом із газоконденсатом – 60%. 85% від загальноукраїнських покладів газу, за прогнозами спеціалістів, можуть знаходитися саме в нашому регіоні», – зауважив Олег Синєгубов.

За його словами, за підсумками минулого року товарообіг із країнами Європейського Союзу склав 1,2 млрд грн (50% експорту становить руда). У 2021 році цей показник буде значно більшим. 

«Ми готові розвивати партнерські відносини з ЄС. Працюємо над покращенням інфраструктури в області. Вбачаємо спільним завданням із органами місцевого самоврядування створити умови, щоб у регіон заходив бізнес. Чим більше залучимо в громади підприємництва, інвестицій, тим краще вони розвиватимуться, – сказав Олег Синєгубов. – Окрім того, на Полтавщині реалізовується багато спільних програм за проєктами Європейського Союзу в напрямку відновлення інфраструктури, шкіл, медицини, соціальних об’єктів. Це вкрай важливо в умовах децентралізації. Характерно, що саме європейська спільнота була нашим надійним партнером від початку цієї реформи».

Окремо на зустрічі обговорили ситуацію з поширенням коронавірусу, функціонуванням лабораторних центрів для тестування, розвиток медицини, аеропорту «Полтава», можливості та перспективи для подальшого партнерства. 

«На Полтавщині я не вперше. Вкотре щасливий тут побувати й розпочати свій візит зустріччю із керівництвом області, – зауважив Посол Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас. – Під час зустрічі ми обговорили найважливіші питання, а також запланували візит до медичних, освітніх, економічних та культурних об’єктів регіону: Полтавського обласного лабораторного центру,  підприємства «Distar», Полтавського університету економіки і торгівлі, Регіонального офісу ULEAD з Європою, культурних осередків у Диканьці й Миргороді, пов’язаних із письменником Миколою Гоголем, великим шанувальником якого я є».

На згадку про візит до Полтавщини Олег Синєгубов подарував Матті Маасікасу решетилівський автентичний гобелен ручної роботи.

Фото без опису Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора