ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ НА ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ ОНЛАЙН

Дата: 26.05.2021 14:47

Як подати документи на призначення житлової субсидії онлайн

Сім’ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, житлова субсидія з травня 2021 року на наступний термін буде перепризначена автоматично без особистого звернення громадян, крім трьох категорій сімей, яким необхідно подати нові заяву та декларацію.

А саме:

- сім’ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);

- сім’ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);

- сім’ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом подає за місцем реєстрації такі документи:

- заява (за встановленою формою) ;

- декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (за встановленою формою) ;

- довідки про доходи — у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в офіційних джерелах і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом органів соцзахисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення.

- договір найму (оренди) житла (для орендарів житла);

- копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності заборгованості).

Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:

- відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;

- уповноважених осіб старостинських округів;

- посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);

- управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.

Документи на призначення житлової субсидії можливо подати не відвідуючи відповідні установи з використанням електронних сервісів.

Для оформлення житлової субсидії рекомендуємо скористатись он-лайн сервісом Мінсоцполітики https://subsidii.mlsp.gov.ua.

Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово та кожного дня.

Як скористатися послугою онлайн:

1. Перейти на вебсайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua.

2. Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.

3. Заповнити електронну форму заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.

Після заповнення всіх реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.

У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:

документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;

договір оренди (найму) житлового приміщення;

договір про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг

документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;

довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;

документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.

4. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.

Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису необхідно протягом місяця особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.

Працівники органу соціального захисту населення зв’яжуться з вами, для узгодження дати і часу вашого візиту.

Департамент соціального захисту населення

Полтавської облдержадміністрації