ОЛЕГ СИНЄГУБОВ: «ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ – УТРИМАТИ ТУ ПОЗИТИВНУ ДИНАМІКУ ІЗ ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСУ Й НАДАЛІ ДОТРИМУВАТИСЯ ВСІХ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ»

Дата: 24.05.2021 13:49

Олег Синєгубов: «Головне завдання – утримати ту позитивну динаміку із поширення коронавірусу й надалі дотримуватися всіх профілактичних заходів»

Про це на апаратній нараді 24 травня зауважив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, в області першою дозою вакцини  вже щеплено  42 158 осіб, другою –  2365. На вакцинацію через мобільний додаток «Дія» записалося 14 000 осіб. «Процес вакцинації триває. Вакцину ми отримуємо в достатній кількості. Наше головне завдання – утримати ту позитивну динаміку із поширення коронавірусу й надалі дотримуватися всіх профілактичних заходів», – зауважив Олег Синєгубов.

«На сьогодні комплекс впроваджених профілактичних заходів, у тому числі й вакцинація, дали позитивний результат зі стабілізації динаміки захворювання на COVID-19. Разом із тим ми зобов’язані не зменшувати темпів із ПЛР-тестування, обстеження пацієнтів на антиген. Робота із проведення вакцинації населення триває й наді. Зокрема, збільшилася кількість бригад, які щеплюють вакциною Pfizer. Відповідно підготовлені медичні бригади повинні бути в кожній територіальній громаді».  – Зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак.

Загалом із початку пандемії одужало 72 020 пацієнтів (94,3%). На сьогодні  продовжують лікування 2 635 осіб. За добу виявлено 7 нових випадків захворювання на коронавірус. Найбільше ризику підлягають люди трьох вікових груп: 50-59, 40-49 і 60-69 років. Що стосується кількості летальних випадків, найбільше їх у вікових категорія 60-69 та 50-59 років.

На сьогодні у стаціонарі перебуває 434 пацієнтів із коронавірусом. Майже вдвічі зменшилася кількість тих, хто отримує допомогу через апарати ШВЛ. Зменшилася кількість екстрених викликів бригад – за добу виявлено до 50 випадків пневмоній. Наразі на лікуванні перебуває 91 активна дитина.

«У зв’язку зі стабілізацією ситуації із поширенням коронавірусу в  перспективі перед нами стоїть завдання переформатувати роботу медичних закладів, визначити опорні лікарні, потоки та маршрути доставки пацієнтів, враховуючи питання доступності та логістики. Є чіткі критерії, за якими будемо відпрацьовувати всі ці питання найближчим часом». – Сказав Віктор Лисак.