З перших днів росіи?ськоі? агресіі? Нацгвардія була в епіцентрі боротьби за незалежність Украі?ни – привітання Президента з Днем Національноі? гвардіі?

Дата: 26.03.2021 15:32

Президент Украі?ни Володимир Зеленськии? привітав віи?ськовослужбовців та ветеранів Національноі? гвардіі? Украі?ни із сьомою річницею створення цього віи?ськового формування з правоохоронними функціями.

Глава держави у своєму відеопривітанні зазначив, що історія Нацгвардіі? нерозривно пов’язана з новітньою історією боротьби украі?нського народу за власну незалежність і територіальну цілісність.

«У критичнии? для держави момент новостворене формування об’єднало у своі?х лавах віи?ськових, правоохоронців та добровольців-патріотів. З перших днів росіи?ськоі? агресіі? ви були в епіцентрі подіи?, які вирішували долю Украі?ни», – наголосив він.

Володимир Зеленськии? зауважив, що завдяки активніи? участі нацгвардіи?ців, і?хній стіи?кості та мужності вдалося зупинити поширення частиною Украі?ни «вірусу сепаратизму».

«У Краматорську, Маріуполі, Слов’янську, Сєвєродонецьку, Лисичанську та в десятках інших населених пунктів Донбасу знову замаи?орів синьо-жовтии? украі?нськии? прапор. А ще – наш прапор залишився маи?оріти над Харковом у наи?більш напружені дні протистояння. Тоді ми змогли відстояти фактично всю Украі?ну», – сказав Президент.

Володимир Зеленськии? зазначив, що воі?ни-гвардіи?ці виконують завдання не лише в раи?оні проведення операціі? Об’єднаних сил, а и? там, де виникає гостра потреба у забезпеченні законності та справедливості. Зокрема вони щодня допомагають украі?нським поліцеи?ським захищати громадську безпеку та правопорядок.

Президент також нагадав, що лікувальні заклади Нацгвардіі? першими прии?мали громадян, евакуи?ованих з китаи?ського Уханя після початку пандеміі? COVID-19, авіація доставляла вантажі та медичні бригади, спецтехніка здіи?снювала дезінфекцію міст, а особовии? склад забезпечував проведення карантинних заходів по всіи? краі?ні.

За словами Володимира Зеленського, понад півтори тисячі нацгвардіи?ців удостоєні високих державних нагород, а п’ятеро воі?нів – звання Героя Украі?ни посмертно.

«Я впевнении?, що для більшості украі?нців усі ви – героі?, які щоденно виходять на службу, щоб берегти спокіи? громадян і суспільства. І суспільство віддячує високим реи?тингом довіри до воі?нів Національноі? гвардіі? Украі?ни, якии? стабільно є одним з наи?більших серед віи?ськових та правоохоронних формувань», – наголосив Президент.

Глава держави побажав нацгвардіи?цям наснаги та сил у нелегкіи? службі на благо украі?нського народу, а і?хнім рідним – бути здоровими.