A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Полтавська Районна Державна Адміністрація
Полтавська область, Полтавський район

"Захисник України"

"За виняткову особисту мужність героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовий присязі" Президент України  Петро Порошенко своїм Указом від 12 грудня 2018 року присвоїв почесне звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно.

Народився Андрій Конопльов 29 квітня 1977 року в селі Новомихайлівка Манського району Красноярського краю РРФСР. 3 часом родина переїхала на Полтавщину, батьківщину матері, в село Новооржицьке Оржицького району. 1994 року закінчив Новооржицьку середню школу. Продовжив навчання в Лубенському професійно-технічному училищі №12, де здобув спеціальність зварника.

Протягом кількох років працював зварником на Пирятинському сирзаводі, по тому трудився у Пирятинській філії ПАТ «Лубнигаз» зварником на Пирятинській газовій дільниці. Останні 10 років проживав у Пирятині. Захоплювався мотоциклами, був учасником байкерського руху, відомий на прізвисько «Сєдой».

7 серпня 2014 року Андрій пішов захищати країну до лав Збройних сил України.

Після проходження навчання у військових частині А/3990, служив у 128-й окремій гірсько-штурмовій бригаді на посаді стрільця-помічника гранатометника.

3 10 листопада 2014 року по 23 січня 2015 року у складі 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону, старший сержант Конопльов брав участь в антитерористичній операції. Зокрема виконував бойові завдання на взводному опорному пункті у районі села Нікішиного в Шахтарському районі Донецької області. За весь період участі в АТО постійно виконував бойові завдання на передовій. Неодноразово брав участь у супроводі караванів з доставки боєприпасів, озброєння, військово-технічного майна та продовольства на взводний опорний пункт.

23 січня 2015 року незаконні збройні формування здійснили наступ на взводний опорний пункт, застосовуючи при цьому стрілецьку зброю, танки та артилерійські обстріли. Старший сержант Андрій Конопльов ніс службу на визначеній йому позиції, першим побачив ворожі танки противника, які вели вогонь по позиції. Підняв особовий склад віддалення, сповістив командира взводного опорного пункту.

В умовах, пов’язаних з ризиком для життя, не вагаючись, діяв впевнено, самовіддано, з РПГ-7В здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із ворожих танків противника, потім підбив другий танк незаконних збройних формувань. Але цей танк здійснив постріл, і в результаті прямого попадання танкового снаряда Андрій загинув.

Завдяки діям Андрія Конопльова, який заради збереження життя бойових побратимів пожертвував своїм, наступ противника відбили, позиції утримали. Противник зазнав значних втрат.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора