A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Полтавська Районна Державна Адміністрація
Полтавська область, Полтавський район

Полтавський районний музей Рушника ім.Н.Ю.Бокоч

         Одного разу, проходячи повз сільське звалище Надія Юхимівна Бокоч помітила, що серед господарського непотребу на забрудненому полотні цвіли різнобарвні квіти, це лежав клаптик вишитого українського рушника. У неї просто запекло у грудях від побаченого, а в голові не вкладалося, як можна так безжалісно нищити українські обереги. І вона подумала: чому б не створити музей  українського рушника, адже вдома є скільки чудових вишитих робіт.

  

          У 2001 році Надія Юхимівна працювала секретарем Степненської сільської ради, куди вона і принесла перші роботи. Односельчани відгукнулися на цю гарну ідею і почали приносити вишиті рушнички, одяг, стародавній посуд. А ще Надія Юхимівна багато подорожувала і збирала рушники по всій Україні.

         З часом музей переїхав до контори Дослідного господарства «Степне», де було виділено більше приміщення. А вже пізніше музей переїхав у приміщення Степненського будинку культури і у 2009 році набув статусу Полтавського районного музею Рушника.

         На жаль, Надія Юхимівна не довго цвіла яскравим маком у цьому житті, пішла із нього на завжди, але залишила про себе пам'ять – музей Рушника. І у 2015 році на сесії Полтавської районної ради було прийнято рішення про присвоєння музею імені його засновниці. І цим ми хоч на часточку виразимо вдячність Надії Юхимівні за величезну справу, яку вона зробила для нас і для майбутніх поколінь.

 Ми віримо, що музей Рушника житиме довго і приноситиме радість людям. Свідченням цього є кількість відвідувачів, яка з кожним роком зростає. Колекція рушників налічує близько 600 експонатів. Серед них: рушники, вишиті різними техніками (хрестиком, стіжком, гладдю, тамбурним швом), старовинний український одяг (сорочки, рубашки, керсетки, плахти, очіпки), посуд та речі народного вжитку наших предків.

Тож завітайте до нашого музею і пориньте в казкову атмосферу українського рушника.

   

Наша адреса:

38744

вул. Центральна 17

с. Степне

Полтавський район

Полтавська область

тел. +38 (099) 771-33-82

e-mail: musey-rushnyka@ukr.net

 

Режим роботи музею Рушника:

понеділок - п’ятниця з 9.00-17.00

субота, неділя - вихідний 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора