A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ
Полтавська область

У ПДАУ ВІДБУВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ «ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В ГРОМАДАХ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ».

Дата: 16.03.2023 17:30
Кількість переглядів: 31

15 березня  за участі компанії Culver Aviation на базі Полтавського державного аграрного університету відбувся регіональний круглий стіл «Просторове планування як інструмент реалізації стратегії сталого розвитку в громадах Полтавської області».

Слід зазначити, що питання розвитку й добробуту місцевих територіальних громад вкрай важливе для підсилення економічної та соціальної безпеки України, особливо у контексті подолання деструктивних наслідків російської агресії. Саме тому адміністрації різних рівнів мають налагодити тісну співпрацю та активно впроваджувати інноваційні технології у планування розбудови своїх громад.

Захід урочисто відкрила ректор ПДАУ професор Валентина Аранчій, яка відмітила високий рівень і вагоме значення цього круглого столу для всієї Полтавщини, а також зазначила, що науковий колектив ПДАУ завжди плідно співпрацює з представниками бізнесу, волонтерських об'єднань, державних установ і територіальних громад. Наші фахівці виконують професійний супровід і підтримку найрізноманітніших проєктів, що стосуються як маркетингових досліджень, так і впровадження IT-технологій або модернізації виробництв.

Далі було надано слово начальнику Полтавської районної воєнної адміністрації Дмитру Романову, який наголосив, що потрібно розвивати агропромисловий комплекс нашого краю, а для цього важливо приділяти увагу стратегічному плануванню, а також якісному збору й обробленню даних стосовно потенціалу території. В умовах воєнного стану сільськогосподарські підприємства мають забезпечувати потреби харчової промисловості, оскільки від цього залежить обороноздатність держави.

Актуальність цього круглого столу відмітив і заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної воєнної адміністрації Віктор Скриль. За його словами, Департамент займається активною популяризацією інноваційних технологій для розвитку місцевих громад, оскільки це дає змогу знижувати витрати на аграрне виробництво та водночас підвищувати його ефективність.

До участі у регіональному круглому столі були запрошені представники державних установ, територіальних громад, журналісти, науковці та освітяни ЗВО. Після відкриття заходу пролунали численні доповіді та презентації, що допомогли різнобічно розкрити тематику просторового планування та впровадження інноваційних технологій у місцевих громадах.

 

Важливість цієї співпраці підкреслив і завідувач кафедри інформаційних систем та технологій навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій ПДАУ Юрій Уткін. Його підрозділ уже давно вивчає і застосовує досвід використання сучасних інформаційних технологій для покращення діяльності органів місцевого самоврядування. Зокрема, на базі Центру впровадження Індустрії 4.0 ПДАУ буде запроваджено інноваційний проєкт, цілями якого є сприяння розробленню комплексних планів просторового розвитку громад засобами сучасних інформаційних систем і технологій, створення ортофотопланів і цифрових моделей місцевості за допомогою БПЛА, поширення інформації серед представників громад з питань інноваційних технологій, спрямованих на стратегічне планування територіальних громад Полтавської області.

Саме цей пілотний проєкт і став предметом підписання меморандуму про співпрацю між Полтавською районною воєнною адміністрацією, Департаментом агропромислового розвитку Полтавської обласної воєнної адміністрації, Полтавським державним аграрним університетом,  компанією Culver Aviation, Агенцією регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції» та Полтавською обласною асоціацією органів місцевого самоврядування. 

 

У підсумку зустрічі перший проректор ПДАУ Олександр Галич зауважив, що в Університеті в межах підготовки фахівців за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій виконується цілий комплекс завдань, частина яких була озвучена на засіданні регіонального круглого столу. Він також додав, що ПДАУ завжди відкритий до співпраці з усіма зацікавленими сторонами, і кількість його стейкхолдерів постійно збільшується.

 

Також до присутніх звернулися й інші гості заходу, зокрема селищний голова Котелевської громади Тетяна Корост, яка раніше очолювала екологічну комісію Полтавської обласної ради та не з чуток знає усі складнощі та виклики, що постають перед місцевим самоврядуванням. Її виступ доповнили представники Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної воєнної адміністрації, які зазначили, що контроль діяльності територіальних громад слід сприймати не як інквізицію, а саме як запобігання можливим ризикам, тож місцеві адміністрації мають активніше співпрацювати як із профільними департаментами, так і науковцями ЗВО, що тільки підсилить економічний потенціал Полтавщини!
 

Загалом у круглому столі взяло участь близько 100 учасників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора