A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Полтавська Районна Державна Адміністрація
Полтавська область, Полтавський район

Музей-заповідник А.С. Макаренка

 З 1921 по 1926 рік у с. Ковалівка Полтавського району знаходилася трудова колонія імені Максима Горького, якою керував А.С. Макаренко. До 100-річчя від дня народження видатного педагога було відкрито Державний музей-заповідник.

  

 У центрі музейної території у невеликому сквері встановлено пам’ятник – погруддя Антона Семеновича Макаренка.

У восьми залах Червоного будинку розгорнута основна експозиція музею – фотографії, документи, книги, твори живопису тощо (загалом понад 1 600 експонатів). Матеріали музею розповідають про дитячі та юнацькі роки А.С. Макаренка, знайомлять із його родиною, висвітлюють часи навчання в Білопіллі, Крюкові, в Полтавському учительському інституті, початок педагогічної праці, становлення видатного педагога та різні віхи його життя й творчості. 

 У Білому будинку – меморіальна частина музею. Тут відтворено не лише матеріальну обстановку далеких 20-х років минулого століття, а й атмосферу, в якій жили вихованці, дух, що панував тоді в цих стінах.

 Відвідувачі музею мають можливість оглянути особисті речі А.С. Макаренка, фотокопії документів, що розповідають про життя колонії імені М. Горького, її вихованців, про педагогів та обслуговуючий персонал, про ведення господарства.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора